Projekts dibināts 2006. gadā ar mērķi rosināt cilvēkos interesi par austrumu cīņas mākslām un to garīgo mantojumu. Centīšos šo informāciju sniegt pēc iespējas kvalitatīvāk un saprotamāk, lai Tu to varētu droši izmantot savai fiziskai un garīgai pilnveidei. Tev jāzin, ka es personiski nekad neesmu bijis Ķīnā un mans personiskais priekšstats par šo zemi, kā arī cīņas mākslu tradīcijām ir veidojies, lasot dažādu autoru literatūru, kontaktējoties ar cilvēkiem, kas Ķīnā ir bijuši, kā arī praktizējot ķīniešu cīņas mākslas, mācību procesā intuitīvi padziļinot zināsanas par šo tēmu. Es būšu ļoti pateicīgs, ja konstatējot kļūdas faktu izklāstā vai terminoloģijā, Tu atsūtīsi labojumu.

Mana paša personiskā pieredze cīņas mākslās:

  • ~ 1986.gadā sāku nodarboties ar brīvo cīņu un sporta sambo. 1988.gadā sāku mācīties ušu pašmācības ceļā, izmantojot dažādas publikācijas tā laika presē (A.Maslova, Muzrukova, G.Popova publikācijas).
  • No 90.gadu sākuma praktizēju Šaoļiņcjuaņ (Šaoliņas dūre) kompleksus “Šiba lohaņ šou” (Buddas arhata 18 roku kustības) un “Pao Čui” (Lielgabala sitieni).
  • 90.gadu vidū pie ušu instruktora Kaspara Kaupes apguvu garās nūjas bāzes tehniku un sportiskā ušu vingrojumu kompleksu ar garo nūju, kā arī Jan skolas Taiczicjuaņ kompleksu “24 formas”; paralēli, mācoties Policijas Akadēmijā un pēc tam – strādājot policijā, praktizēju specializētās tuvcīņas tehniku.
  • 21.gs. sākumā  trenējos Okinavas karate pie Jāņa Fjodorova klubā “Sindo” Valmierā, patreiz vadu Okinavas karate klubu “Sindo” Rīgā, skolojos pie Senseja Valērija Maistrovoja Krievijā. Paralēli tam visam cenšos studēt cīņas mākslu vēsturi un pasaules garīgās pilnveides sistēmas (pie sirds man visvairāk ir daoisms un buddisms, bet neuzskatu sevi par burtisku šo mācību sekotāju). Jāpiezīmē, ka cīņas mākslas man nav pašmērķis, – tās ir tikai līdzeklis cīņai pašam ar sevi. Tāpat mani nesaista dalība dažādās sacensībās atzinības gūšanas dēļ – daudz lielāks izaicinājums ir gatavošanās un dalība ikgadējās kontaktcīņās, kas pēc “uri komi go” noteikumiem notiek Senseja V.Maistrovoja galvenajā mītnē Maskavā.

Kas ir GUNFU?

Termins “gunfu” apzīmē meistarību. Meistarību ne tikai cīņas mākslu izpratnē, bet jebkurā dzīves situācijā. Piemēram, arī pavārs var sasniegt GUNFU, perfekti izkopjot zupas vārīšanas mākslu. Ar mums vairāk pazīstamo terminu “kunfu” jeb “kung-fu”, Tu droši vien esi sastapies, skatoties Honkongas vai Holivudas grāvējus. Ar terminu “kunfu” Honkongā pieņemts apzīmēt ķīniešu cīņas mākslas. Ņemot vērā to, ka no Honkongas līdz ASV termins “kunfu” apsteidza pārējos, Rietumu civilizācija to lieto daudz biežāk, nekā terminus “ušu” (cīņas māksla) vai “cjuaņšu” (dūru māksla).
Lapas nosaukumā izvēlējos terminu “gunfu”, lai spārnotu Tevi sasniegumiem un cīņai pašam ar sevi!

Par terminoloģiju u.c. sīkumiem 😉

Es pats nepārvaldu ķīniešu un citas austrumnieku valodas, tāpēc ar lielu prieku uzklausīšu labojumus specifisku terminu izrunā, rakstībā, bet… šiem labojumiem jābūt argumentētiem, nevis jāskan apmēram tā – “es domāju, ka tas ir nepareizi….”

Šeit sniegtā informācija ir mans (un autoru) skatījums uz austrumcīņu lietām. Personiski es nepārstāvu nevienu no Latvijas oficiālajām organizācijām, tāpēc mani tulkojumi un izmantotā terminoloģija nekādā gadījumā nav jāuzskata par oficiāliem.

Popularizē gunfu.lv! 🙂

Ja ir vēlme ievietot gunfu.lv banerīti savā interneta vietnē, piedāvājam to izdarīt divos veidos:

  • Ja lapas fons ir gaišs, var izmantot šo kodu:

<a href="http://www.gunfu.lv" target="_blank"><img src="http://www.gunfu.lv/wp-content/uploads/2010/01/gunfu_lv.png" border="0"></a>

  • Ja lapas fons ir tumšs, var izmantot šo kodu:

<a href="http://www.gunfu.lv" target="_blank"><img src="http://www.gunfu.lv/wp-content/uploads/2010/01/gunfu_lv_2.png" border="0"></a>