Penčak Silat beidzot ienāk Latvijā

Posted on

by — Posted in Cīņas mākslas, Treniņu grupas

4

Nu jau teju gads būs pagājis, kopš man “uz rokas” ir dokuments, kas apliecina ka Latvijas Penčak Silat Federācija ir kļuvusi par Eiropas Penčak Silat Federācijas biedru. Slodze gada laikā ir bijusi gana liela un nu tas brīdis ir pienācis, kad varu publiski izziņot Penčak Silat treniņu grupas izveidi. Pirmais treniņš notiks 5. decembrī Rīgā, Maskavas ielā 168a “Fighters Factory” zālē. Tas gan nozīmē, ka pagaidām uz nenoteiktu laiku tiek iesaldēta Sindo-ryu karate grupas darbība.

Uz Silat mani uzvedināja Sensejs Valērijs Maistrovojs, kurš ir arī vēlēts Eiropas Penčak Silat federācijas viceprezidents. Tagad jau ir stabili tiešie kontakti ar Federācijas vadību, nesen Latvijas pārstāvis pabija arī augsta līmeņa seminārā Berlīnē. Dalība pasaules čempionātā Bali šogad vēl izpaliek, jo Latvijas sniegums būtu gana nepārliecinošs.

Priekšā lieli plāni, bet iesākumā tiks komplektēta grupa interesentiem no 15 gadu vecuma. Ja viss notiks kā plānots, tiks veidota arī grupa bērniem. Silat ir pilnkontakta cīņas sistēma, nodarbībās un sacensībās pamatā tiek izmantotas tikai speciālas aizsargvestes un starpenes aizsargs. Cīņas laikā jāievēro Silat kustību trajektorijas īpatnības. Par to neievērošanu pienākas soda punkti. Šāda pieeja ļauj saglabāt stila īpatnības arī reālas pilnkontakta cīņas laikā. Silat apmācības īpatnība – apmācība tehnikai ar/bez ieroča nav noteiktas gradācijas, teiksim, pēc principa – “vispirms iemācies sist un tad arī ar nazi mācīsies”. Ar ieroci darboties var bāzes iemaņu apguves procesā (viss atkarīgs no instruktora pieejas treniņu procesa izveidei), jo kustības ar/bez ieroča “pārklājas”.

Zem nosaukuma “Penčak Silat” darbojas teju 800 skolas un virzieni. Tehnika ir ļoti daudzveidīga un paredzēta gan cīņai normālā stājā, gan parterī. Silat raksturīgi spērieni un piecirtieni no guļus un sēdus stāvokļa, kas pretinieku nostāda ļoti neērtā situācijā.

To visu un daudzas citas lietas interesenti uz savas ādas izbaudīs treniņos. Visi laipni aicināti! Treniņus vadīšu gan es, gan puisis, kas kādu laiku padzīvojis Indonēzijā un izgaršojis Silat treniņus tā dzimtenē.

Raksti par līdzīgām tēmām