Āzijas kultūru festivāls’2016

Posted on

by — Posted in Pasākumi

asia2016

Sestdien, 10. septembrī no plkst. 11.00 līdz 20.00 Rīgas Kongresu nama telpas un apkārtne pārvērtīsies par austrumu smaržu un garšu piesātinātu gadatirgu, kur visiem būs iespējams iejusties lielāko Āzijas valstu atmosfērā. Visu dienu būs iepējams izbaudīt Indijas, Ķīnas, Japānas, Taizemes, Korejas, Turcijas, Kazahstānas, Uzbekistānas, Nepālas un daudzu citu Āzijas valstu kultūru.
Ikviens, kam interesē austrumu kultūra un tradīcijas, tiks aicināts uz ģimenisku, krāšņu un izzinošu pasākumu, kura laikā būs iespēja gan vērot piesātinātu programmu, bez steigas izgaršojot eksotiskos austrumu virtuves gardumus, gan pašiem piedalīties meistarklasēs. Festivāla noslēgumā plkst.19:00 Kongresu nama lielajā zālē notiks Āzijas kultūru lielkoncerts “Zīda Ceļš”, veidots kā deju un dzīvās mūzikas šovprogramma.

Zīda ceļš iezīmē Austrumu un Rietumu kultūras, garīgo, politisko un ekonomisko telpu. Šo pasauli caurauž karavānu ceļi, savienojot Ķīnu, Indiju, Kazahstānu, Uzbekistānu, Tadžikistānu, Irānu, Turciju un Eiropu kultūrvēsturiskos apvidos, kas plašākai sabiedrībai joprojām tīti noslēpuma plīvuriem.

Festivāla “Āzija 2016” muzikāli horeogrāfiskais projekts skatītājiem Rīgas Kongresu nama Lielajā zālē pavērs pilnskanīgu Austrumu kultūras burvības, dailes un mistēriju gammu, atklājot izcilākās Āzijas valstu un tautu muzikālās tradīcijas.

Jau izsenis ļaudis ar mūzikas starpniecību tiekušies ietekmēt sabiedrības ētiku un tikumību, atminēt harmonijas un estētikas likumības. Mūsu ēras sākumā cilvēki mūziku uztvēra kā sava veida kosmiska spēka atspulgu.

Festivāla viesus priecēs dzirksteļojoši deju priekšnesumi lirisku un plūstošu skaņdarbu pavadībā. Dzīvās mūzikas ugunīgos ritmus šķils Austrumu senākie mūzikas instrumenti – gušeng (Ķīna), sārods (Indija), dafs un nejs (Irāna), kā arī tabla, tampura, plašs perkusiju klāsts – vedinot klausītājus pie noslēpumainā un diženā Zīda ceļa pirmavotiem.

Īpašu izsmalcinātību un kustības grāciju koncertprogrammā demonstrēs meistarīgie virtuozi – Vang Dan (gušeng) no Ķīnas, Sergejs Ansupovs (sārods) no Latvijas, Hamidreza (dafs, vokāls) no Irānas un Leila Alijeva (vokāls, Latvija), Vigo Račevskis, grupa “Baraka” – neapšaubāmi lounge mūzikas un etnodžeza ģēniji. Premal Madina (premalmadina.com), deju akadēmijas “Nataraj Dance Company” dibinātāja, skatītāju acīm atklās horeogrāfijas neizsmeļamo estētiku, neatkārtojamo niansētību un ķermeņa plastikas eleganci, vedinot mūs uz netveramajām mīlas virsotnēm. Mākslinieku vidū būs arī Kristīna Luna (Lietuva), deju skolas “Bharata” vadītāja Larisa Podskočaja, Latvijas Ušu federācija.

Festivāla tirdziņa apmeklējums būs bez maksas, bet ieeja koncertzālē no plkst. 18:30, uzrādot biļetes.

Biļetes, cenu amplitūdā no 10–35€, iespējams iegādāties Biļešu servisa kasēs. Piedāvājam atlaides bērniem (6–16), pensionāriem, studentiem un ģimenēm. Sīkāka informācija – 27759979.

Pasākumu atbalsta: Rīgas Dome, LR Ārlietu Ministrija
Pasākumu organizē: Āzijas kultūru apmaiņas centrs “Madas” un RigaFest

Uzrādot festivāla Gala koncerta biļeti, saņemsiet 20% atlaidi Suši un Japāņu restorānā Planeta, Šķūņu ielā 16. Piedāvājums spēkā 01.09-17.09!

Aicinām organizācijas un austrumu preču tirgotājus pieteikties tirdzniecībai un savas produkcijas reklāmai Āzijas kultūras festivāla ietvaros.

Lai pieteiktos, zvaniet 27759979 vai rakstiet: info@asianfestivals.eu

Par sponsoru reklāmas iespējām festivālā, rakstiet: info@asianfestivals.eu